2013 yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesinin ödenek dağılımı belli oldu. Yüksek Planlama Kurulunun 16/04/2013 tarih ve 2013/2 sayılı kararıyla, 2013 yılında ilçemize toplam beş yüz yetmiş beş bin (575.000) TL ödenek aktarılacak.

Ödenek dağılımının belli olmasından sonra ilçemizde yapılacak işleri belirlemek üzere Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni, Kaymakam ve Birlik Başkanı Mustafa ÇİFTÇİ'nin başkanlığında 02/05/2013 Perşembe günü toplandı. Yapılan değerlendirme sonucunda köy yollarına 363.500 TL, içme suları depo bakım-onarım ve yeni şebeke yapımı için 200.000 TL, yönetim giderleri için de 11.500 TL ödenek ayrılmasına karar verildi.

2013 yılında köy yollarından Karakaya-Tatık-Ağapınar köy grup yolu ile Kaman-Ömerhacılı--Çadırlı Kör Mehmet-Çadırlı Hacı Bayram köy grup yolu II. kat asfalt yapılacak. Ayrıca Tepeköy, Benzer ve Sarıömerli köylerine köy içinde kilitli parke taşı döşemesi yaptırılacak.

Köy içme suları için ayrılan ödenekle de; Darıözü, Değirmenözü, S.Fakılı, S.Gültepe, Erbişim, Kaleköy, K.Kızıközü, K.Selimağa, Meşeköy, S.Meryemkaşı ( Akpınar Mah.), Sarıömerli, Y.Sarıuşağı Köylerinin depo bakım ve onarımları ile Tatık Köyüne yeni şebeke döşemesi yapılacak.

Öte yandan Birlik Encümeninde alınan kararlar, 03.05.2013 Cuma günü Sayın Kırşehir Valimizin Başkanlığında İl Genel Meclis Başkanı, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Çevre ve Şehircilik Müdürü ve İl Sağlık Müdürünün katılımıyla yapılan İl Tahsisat Komisyonu toplantısında da aynen kabul edildi.

 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.