Kırşehir Aşıkpaşa Spor Salonunda düzenlenen Okullar Arası Tekvando İl Şampiyonasına Kaman'dan katılan 3 öğrencide branşlarında şampiyon olarak büyük başarı sağladı.
İl genelinde 100'e yakın sporcunun katıldığı şampiyonaya Kaman'dan 3 öğrenci katıldı. Öğrencilerimizden Tolga BEZELYA 49 Kg Yıldız kategorisinde 1. , Sıla EROĞLU 37 Kg Yıldız kategorisinde 1. ve Nisa Nur CULHA ise 55 Kg Yıldız Kategorisinde 1. olarak ilçemizi gururla temsil edip şampiyon oldular.
Başarılı sporcuları makamında konuk eden Kaymakamımız Murat GİRGİN, Kaman Kaymakamlığınca her zaman bu tür spor faaliyetlerini destekleyeceklerini söyleyip '' Bu tür sporlar, gençlerimizi disipline eden, hayatlarını düzene sokan, hem bedensel hem fiziksek gelişimlerine katkı sağlayan sporlardır. Genç yaşta yetenekli öğrencilerimizi tespit edip başarılı olacakları spor branşlarına teşvik etmeliyiz. Kaman eğitim açısından başarılı bir ilçe. Doğal olarak ailelerimiz de çocuklarını spordan çok eğitim alanına yönlendiriyorlar. Oysa bizim ülkemizin başarılı sporculara da ihtiyacı vardır.'' diyerek sporun önemini belirtti.
 
                                                                                                     
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.