Milletimizin bütün dünyaya cesaret ve fedakarlığını, azim ve gayretini, tevekkül ve inancını, milli değerlerine bağlılığını gösterdiği, en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağını ispatladığı bugün, 30 Ağustos Zaferi'nin 93. yıl dönümünü gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirmesidir.

Millet olarak şunu unutmamalıyız ki birlik ve beraberlik içinde kurtarılmış bu vatan ve kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti yine birlik ve beraberlik içinde milli ve manevi değerlere sahip çıktığımız sürece yaşatılacaktır.

Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk'ün mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı Zaferin yıldönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, vatanın bütünlüğü ve Yüce Türk Milleti'nin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Hakan ŞEN
Kaymakam

 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.