Kaman Bilim Sanat Merkezi Fen Bilimleri Öğretmeni Emrah YILDIRIM’ın danışmanlığını yürüttüğü projede; Kaman Fen Lisesi öğrencisi Emine Aysıla ALTINTAŞ ve Kaman İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Ayyüce ALTINTAŞ kardeşler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ile TUBİTAK işbirliğinde gerçekleştirilen “Enerji Verimliliği” proje yarışmasında “Kalorifer Radyatörlerindeki Hava Sıkışmasını Gösteren Işıklı Uyarı Sistemi” ile Türkiye 1.si oldular.
Türkiye Birincisi olan ALTINTAŞ kardeşlerin ödüllerinin Ocak ayındaki 36. Enerji Verimliliği haftası kapsamında düzenlenecek olan “VIII. Enerji Verimliği Formunda verileceği açıklandı.
Proje kapsamında Türkiye birincisi olan öğretmen ve öğrencileri İlçe Kaymakamımız Murat GİRGİN makamında kabul etti.  Öğretmen ve öğrencilerimiz proje hakkında İlçe Kaymakamımız Murat GİRGİN’e bilgi verdiler.
Başarılarıyla hem ailelerini, hem okullarını ve hem de İlçemizi ve İlimizi gururlandıran Aysıla ve Ayyüce kardeşlerin, Kaman BİLSEM adına hazırladıkları projenin Türkiye birincisi seçilmesinin üzerine İlçe Kaymakamımız Murat GİRGİN öğrencilerimize Tablet bilgisayar ve laptop hediye etti.
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.