Kaymakamlık toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Murat GİRGİN başkanlığında, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün organizasyonu ile “Ceviz Yetiştiriciliğinde Yaşanan Sorunları” görüşmek üzere toplantı yapıldı.
Toplantıya Ahi Evran Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Sebahattin YILMAZ, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer SEVİM ile birlikte teknik personellerinden Ziraat Mühendisleri; Dr. Derya Duran GÖKALP, Serdar KORKMAZ, Murat AĞI ve  Ceviz Derneği’nden Deniz İKİZOĞLU, Tarımsal Kalkınma Kooperatifinden İbrahim ŞAHİN, İlyas ŞENTÜRK, ceviz yetiştiriciliğinde önde gelen çiftçilerimizden Özcan KULAKSIZ, İsmail KARACA, Oktay BARAN, Ahmet AYDENİZ, Mehmet ŞİMŞİR katılmıştır.
Toplantıda ceviz yetiştiriciliğinde ana sorunlar başta olmak üzere, ilçemizde yerel çeşitlerimizin veriminin arttırılması, ilkbahar geç donlarından korunmak amacıyla yapılması gerekenler, coğrafi işaretlemenin gerekliliği, marka değerinin korunması, kalifiye eleman eksikliği gibi konularında bilgi alışverişinde bulunulmuştur. Ayrıca toplantı sonunda bu konularda daha detaylı ve geniş katılımlı toplantıların düzenlenmesine karar verildi.
 
                                                       
 
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.