25/07/2014 tarihinde saat 15:30' da Boztepe Kaymakamı Kaman Kaymakam v. İbrahim CENGİZ başkanlığında; İlçe Jandarma Komutanı v. Halil ŞİMŞEK, İlçe Emniyet Müdürü M.Selçuk ÖZER, İlçe Müftüsü Metin ARCAKLIOĞLU ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Yaşar BAŞEĞMEZ'in katılımıyla toplantı düzenlenmiş olup;düğünlerde silah atılmaması ve anız yangınlarının önlenmesi konularında tedbirler alındı.

TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

1-Düğün izni için İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve İlçe Jandarma Komutanlığına gelen düğün sahipleri düğünde silah atılmaması, atıldığı takdirde cezai müeyyidelerinin olacağı konusunda yazılı ve sözlü bir şekilde uyarılacak ve tebligat yapılacaktır.

2-Düğünlerde silah atılmaması ve anızların yakılmaması konusunda vatandaşı bilinçlendirmek amacıyla İlçe Müftülüğünce konu hutbelerde işlenecektir.

3-Düğünlerde gerekli güvenlik tedbirleri için emniyet tarafından belirli aralıklarda devriye gezilecektir

4-Düğünlerin saat 24:00 itibariyle sonlandırılması emniyet güçlerince sağlanacaktır.

5-Cumhur başkanlığı seçimi günü (09 Ağustos saat:18:00 ile 10 Ağustos saat:18:00 saatleri arasında) Yüksek Seçim Kurulu kararıyla düğün yapılmasının yasaklandığı vatandaşa duyurulacaktır.

6-Düğünlerde silah atan ve anız yangınlarına sebep olanlar hakkında cezai müeyyide uygulanacağı konularında köy muhtarları yazılı ve sözlü bir şekilde uyarılacaklar.


7-Tarlasından hasadını yaptıktan sonra anız yangınını önlemek için tarlasının kenarını iki metre genişliğinde sürerek önlem almayan tarla sahiplerine anız yangını çıkması durumunda kabahatler kanununa göre cezai müeyyide uygulanacaktır.

8-Toplantıda alınan kararlar basın yoluyla ve belediye hoparlöründen vatandaşa duyurulacaktır.


 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.