Köylere götürülen hizmetlerin daha kaliteli ve hızlı bir şekilde ulaştırılması maksadıyla kurulan İl Özel İdaresi Kaman Şantiyesi törenle hizmete açıldı.

Kaman İlçe Jandarma Komutanlığı karşısında açılan İl Özel İdaresi İlçe Şantiyesinin açılış törenine Valimiz Sayın Necati Şentürk, Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir Garnizon Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, Kaman Kaymakam Vekili Hicabi Aytemür, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, il ve ilçe protokolü, muhtarlar, İl Özel İdaresi çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, bugün açılışı gerçekleştirilen İl Özel İdaresi Kaman Şantiyesi ile köylere götürülen hizmetlerdeki yaşanan sorunlardaki zaman kaybının önleneceğini ve hizmetin yerinden yapılacağını söyledi.

Bütün hizmetlerin vatandaşlarımıza daha kaliteli yaşam sunmak için yapıldığını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Daha önce Kaman’da muhtarlarımızla yaptığımız bir toplantıda sizlere, ilçede kapanan dokuz belediyedeki araçların tekrar o beldelere devredilmesi ve şantiye kurulması sözünü vermiştim. Bu iki sözü de yerine getirdim. Bu şantiyenin kurulması çok güzel bir hizmettir. Mesela, kışın kar yağdığında şehirden araç gelip yolda kalanları kurtarıyordu. Bugünden sonra buradaki araçlar Kaman ilçesinde vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Bu şantiye ile zaman kaybı önlenecek ve hizmet yerinden yapılacak. Burada 15 aracımız var ama bu araç sayısını artıracağız. Milletvekillerimiz memleketimize çok güzel hizmetler getiriyorlar, onlara teşekkür ediyorum. Ayrıca, asfalt şantiyesini de kurduk. İçişleri Bakanlığımızdan 25 Milyon TL borçlanabileceğimize dair resmi yazı geldi. Bu 25 Milyon TL’yi hizmete dönüştüreceğiz. Bu paranın büyük bir miktarı ile sıcak asfalt yapacağız. Bütün hizmetler vatandaşlarımız için. Bu şantiyenin memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İl Özel İdaresi Kaman Şantiyesine bir greyder bir de çöp kamyonu sözünü de veriyorum.” dedi.

Milletvekilimiz Mikail Arslan da yaptığı konuşmada, “Sayın Valimizin destekleri ve İl Genel Meclisinin kararıyla açılan şantiye ilçemize hayırlı olsun. İl Özel İdaresi Kaman Şantiyesinde çalışan bütün personele başarılar diliyorum. Çiçekdağ ilçesinde de bir şantiye açılacak. Böylelikle, Kırşehir hızlı yönetim ilkesi çerçevesinde İl Özel İdaresi ile birlikte kaliteli hizmetlere imza atacak. Yakın zaman sonra bir mali kaynak temin edeceğiz. Bu kaynakla, köylerimizin atık su, kanalizasyon, sıcak asfalt, kilit parke ve diğer ihtiyaçları ile ilgili bir çalışma içerisine gireceğiz. Köylerimizin ihtiyacı olan bütün hizmetleri 2019 yılına kadar tamamlamak gayretindeyiz. İlçelerimizde vatandaşlarımızın beklediği hizmetleri yerine getirmek için çalışıyoruz. Daha modern bir Kaman için çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

Milletvekilimiz Salih Çetinkaya ise yaptığı konuşmasında, “İl Özel İdaresi İlçe Şantiyesi, Kaman için önemli hizmetler yapacaktır. Bu şantiyenin açılması Kırşehir’in yükünü de hafifletmiş olacak. Böylelikle diğer ilçelerdeki köylere de hizmet daha hızlı ulaştırılacak. Kaynaklarımızı da iyi kullanmalıyız. Özellikle içme suyu kaynaklarımızı muhafaza etmeliyiz. Köy yollarımızı da iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Yerel yönetimlerin en önemli unsurları muhtarlardır. Muhtarlarımızla birlikte önemli adımlar atacağız.” sözlerine yer verdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan da şu şekilde konuştu: “Açılışını gerçekleştirdiğimiz şantiyemizde 15 araç, 19 personel mevcut. Şantiye, ilçe sınırlar içerisinde bulunan 55 köye yol ve içme suyu gibi hizmetlerin zamanında ulaştırılması için kurulmuştur. Köylere götürülen hizmetleri daha önce merkezden yola çıkarıyorduk. Bu da işlerin aksamasına neden oluyordu. İlçe şantiyesinin kurulması ile bu problemler ortadan kalkacaktır.”

İl Özel İdaresi Kaman Şantiyesi, açılış töreni kurdelenin kesilmesi ile sona erdi.

Valimiz Sayın Necati Şentürk, Milletvekillerimiz ve diğer protokol, şantiye açılış töreninden sonra ilçeye yeni getirilen AFAD Acil Yardım Konteynerinde incelemelerde bulunarak AFAD İl Müdürü Metin Alpaslan’dan bilgiler aldılar.

Kaman’daki program, Valimiz Sayın Necati Şentürk, Milletvekillerimiz ve diğer protokolün katıldığı Muhtarlar Toplantısında muhtarların sorunlarının dinlenmesi ile sona erdi. 
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.