İlçemizde bulunan Öğretmenevi Lokali, Milli Eğitim Bakanlığının aldığı bir kararla kapatılmış; kurumun elektrik ve su borçları da tasfiye edilmişti.

Ancak öğretmenlerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri, gazete-dergi okuyabilecekleri, sohbet edebilecekleri alternatif bir mekanın olmayışı nedeniyle, İlçe Tarım Müdürlüğünün boşalttığı eski hizmetbinası, yataklı öğretmenevi açılması için uygun bir yer olarak değerlendirilmiştir. Binanın Öğretmenevi olarak teklif edilebilmesi için Mal Müdürlüğümüz 06.02.2013 tarih ve 327 sayılı yazıyla, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden tahsisin kaldırılıp-kaldırılmayacağını sormuştur. Konu, İl Müdürlüğünün uygun görüşüyle 27.02.2013 tarih ve 1383 sayılı yazıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına iletilmiş olup imza aşamasındadır.

Tahsis kaldırıldıktan sonra yataklı öğretmenevi açılması için Kaymakamlık teklifi yapılacaktır. Resmi prosedür tamamlanınca, yetkili makamlar nezdinde gerekli girişimlerin yapılacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.