Kırşehir Milletvekilimiz Mikail Arslan, yatırımcı firmaların temsilcileri ile bir araya gelerek talepleri dinledi. Burada tesis kurmak isteyen, müracaat edenlere ücretsiz yer tahsisi yapılacak dedi.
Kaymakamımız Murat Girgin, Belediye Başkanı Erhan TALU ve diğer yetkililerin hazır bulunduğu toplantıda, Geyik Gurup, BS Yatırım, Enso Elektrik, Kamanlı mobilya imalatçıları, sağlık, tahıl ve ceviz üreticilerinden oluşan yatırımcı firmaların temsilcileri ile toplantı gerçekleştirildi.
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Milletvekilimiz Mikail ARSLAN, özellikle Kırşehir’in meralarında ıslah programına dahil edilmesinden sonra Tarım ve Hayvancılık alanında cazip bir bölge olduğunu hatırlatarak, “ Ankara’ya yakınlığından dolayı Kaman, Hem Tarım hem Hayvancılık hem de diğer alanlarda tesis kurmak isteyen yatırımcılar için ideal bir yerdir. Organize Sanayi bölgemize tesis kurmak isteyen herkesin talebine cevap vereceğiz” dedi.
Kaymakamımız Murat Girgin’de verdiği bilgilerde 1364 dönüm alanı olan Kaman Organize Bölgesinin yaklaşık 500 dönümünün tüm alt yapı işlerinin tamam olduğunu, ilk etapta başvuracak tüm yatırımcılarımızın taleplerini karşılayacak yeterli yatırım alanının olduğunu söyledi
Belediye Başkanı Erhan Talu, yaptığı konuşmada Kaman’a yatırım yapmak isteyen yatırımcılara Belediye olarak her türlü kolaylığın sağlanacağını söyledi.
Kaman Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Dr. Kamil Özdemir’de yaptığı konuşmada bölgedeki su tesisi, atık su ve elektrik konusunda bilgiler verdi.
Kaman Organize Sanayi Bölgesine, Mobilya İmalatı, PVC imalatı, Yenilenebilir Enerji, Sağlık ürünleri, Bakliyat Entegre tesisi ve Ceviz Ürünleri için talep geldi.
 
 
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.