Kaman’da bulunan köy muhtarları Kaman Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıda İl Özel İdaresi yetkililerine sorunlarını anlattı.
Kırşehir’in Kaman ilçesinde Kaman Kaymakamı Murat Girgin tarafından ayarlanan toplantıya İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Genel Meclis Üyeleri Rıfat Doğan, Yılmaz Tekinarslan ve Mustafa Can Ahlat ile İlçe Özel İdare Müdürü Menderes Doğan, Kurum Müdürleri ve tüm köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Köy muhtarlarının tek tek söz alıp İl Genel Meclis Başkanı ve İl Özel İdare Genel Sekreterine sorunlarını anlattığı toplantıda genelde herkesin ortak sorunu olan köy yolları, köy suları ve çöp konteyneri eksiklikleri dile getirildi. Belediyelikten düşürülen köylerde alt yapı sorunu fazla olmadığı söylenirken kilit parke ihtiyaçları ön plana çıktı.
İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu kumlama yapılan köy yollarının yerine kilit parke yollar yapılacağını söylerken ‘’ Kumlama yapılan yollar yağan yağmur ve kar sonrası yok olduğunu görüyoruz. Kumlama için yılda 1 milyon lira para harcıyoruz. Onun yerine daha dayanıklı olan kilit parke taşı döşemek daha mantıklı. O paraya yaklaşık 20 köyümüzün yolunu yapabiliriz’’ diyerek ileriye dönük sıkıntıları çözmek istediklerini belirtti.
Köylere kanalizasyon çalışması yapacaklarını söyleyen Dulkadiroğlu nüfusun ortalama 175-200 altında olan köylere kadar her köyün alt yapı sorununu çözeceklerini, her 5 eve 1 büyük çöp konteyneri getirip çöp sorununun ortadan kalkacağını ifade etti.
Savcılı bölgesine önemli yatırımlar yapılacağı müjdesini veren Dulkadiroğlu ‘’ Savcılı bölgemize yaklaşık 500 bin liralık bütçe ayırdık. Savcılı plajını modern plaj yaparak Kaman’a kazandıracağız. Ayrıca Kaman’a Ahi konağı, köylerimize de köy konakları yapacağız’’ diyerek sözlerini tamamladı.
Toplantıya katılan yaklaşık 50 kadar muhtarla hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra toplantı sona erdi.
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.