Halep'e yardım için,  Kaymakamlık konferans salonunda toplantı düzenlendi. Toplantıya; İlçe Kaymakamımız Murat GİRGİN Belediye Başkanı Erhan TALU, Kurancılı Belde Belediye Başkanı Erdoğan TEKELİ, Kurum Amirleri ve Oda Başkanları Köy Muhtarları ve Mahalle Muhtarları katıldı. Toplantıda Kaman olarak; Kırşehir Valiliğince başlatılan Kırşehir Halep’e sahip çıkıyor kampanyasına destek olmaları konusunda çağrıda bulundu.   Yardımların tek çatı altında toplanılmasına ve birlikte hareket edilmesine karar verildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamımız Murat GİRGİN, GEÇEN YIL Bayırbucak Türkmenlerı için yapılan yardım kampanyasına Kaman’ın büyük katkı verdiğini hatırlatarak “Kamanda bu yılda Halep’te bulunan kardeşlerimiz için yardım kampanyasını bekliyoruz. Suriyeli Kardeşlerimiz için ülkemizde 5 yıldır yardım kampanyası başlatıldı. Valiliğimizde bizden yapılacak kampanya ya katkı bekliyor. Halep Türk yurdu, bizim için ayrı bir yeri var Gönüllülük esasına dayalı olarak herkesin yardımını bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki bizler komşusu aç yatarken tok yatmayan kültürden gelen bir milletiz” diyerek Halep’teki vatandaşlarımıza yardım amaçlı düzenlenen kampanyaya desteklerini iletmeleri için çağrıda bulundu.
Kampanya kapsamında öncelikle acil ihtiyaçların karşılanmasına yönelik yardımlar Kaman Kapalı spor salonunda toplanacak. Yardımların;  battaniye, sünger yatak, kışlık kıyafet, ayakkabı, bebek bezi, hasta bezi, kadın bağı, çocuk maması, gıda paketleri (un, yağ, salça, bakliyat, konserve, vb.), temizlik maddeleri (sabun, şampuan, vb.) gibi kalemlerde yapılması vurgulandı. Ayni yardımlarınızı Kaymakamlığımız adına açılan TR86 0001 0002 6134 8605 2550 06 İBAN NOLU Kaman Ziraat Bankası hesap numarası ile ulaştırabilirsiniz.
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.