Kaman’da Kickboks sporunda dereceye giren ve Ankara Kicboks Federasyonunca düzenlenen 1. Dan (Siyah Kuşak) sınavından başarı ile geçen sporcular Kaman Gençlik Merkezinde düzenlenen ödül töreniyle başarı belgelerini Kaymakamımız Murat GİRGİN’in elinden aldılar.
Kaman’dan ilk kez 6 sporcunun katıldığı ve tamamının başarı ile bitirdiği sınavda Ülfet GÖÇMEN, Cihan ÖZTÜRK, Onur BEYDÜZ, Furkan Talha ŞAHİN, Ezgi ŞAHİN ve Ahmet DOĞAN başarı belgelerini Kaymakamımız Murat GİRGİN ’in elinden alırken Kaymakam GİRGİN yaptığı konuşmada ülkemizin sadece doktor, mühendis, öğretmene değil aynı zamanda başarılı sporculara da ihtiyacının olduğunu belirtip ‘’ Kaman’a gelip göreve başlayalı fazla zaman olmamasına rağmen yapılan faaliyetlere elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Sporun çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimi için çok önemli bir yeri vardır. Kaman eğitimde çok önemli başarılara imza atmış bir ilçemiz. Bunun getirdiği sonuçla velilerimiz akademik başarıya ve akademik geleceğe göre çocuklarını yönlendiriyor. Ama bu ülkenin sadece eğitimciye değil başarılı sporculara da ihtiyacı var. Yetenekli çocuklarımızı daha ilkokul çağında tespit ederek okullarımız imkânlarınca ve ilçe spor merkezlerince çok farklı sportif branşlarına yönlendirmeliyiz. ‘’dedi.
Ödül töreninde ayrıca antrenman çalışmalarına sürekli katılan sporculardan Hüseyin BEYDÜZ, Melek KILIÇ, Ezgi KARAHAN, Samet SALMAN, Ayşe ÖZDEMİR, Kardelen ÖZDEMİR, Hilal SOYLU ve Murat DOĞAN’a devamlılık Ödülleri verildi.
Kaymakamımız Murat GİRGİN’in yanı sıra Kaman Gençlik Spor İlçe Müdürü Kerim KOCABIYIK, Kaman Gençlik Merkezi Müdürü Cengiz ARSLAN, Kickboks Hocası Osman ÖZTÜRK, Kaman Ak Parti İlçe Başkanı Necati ÇOLAK, Kaman Esnaflar ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sinan TİMURHAN ile çok sayıda sporsever katılırken kesilen pastanın ardından ödül töreni yapılan müzikli eğlence programı ile devam etti.
 
 
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.