Nüfusu 250' den fazla olan Savcılı Kurutlu , Tatık, Aydınlar ve Benzer Köylerinde kilitli parke döşeme çalışmaları K.H.G. Birliğinin kontrolünde yürütülüyor. Finansman ise işçilik ve malzeme dahil olmak üzere İl Özel İdaresi tarafından karşılanıyor.

Savcılı Kurutlu Köyünde çalışmalar son aşamaya gelirken bayramdan önce Benzer Köyünde kilitli parke işleri başlayacak. Aydınlar ve Tatık Köylerinde ise Ramazan Bayramının akabinde çalışmalar start alacak ve böylece toplam 15.500 m2alan parke ile kaplanmış olacak.

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖY-DES) projesi kapsamında yürütülen kilitli parke döşeme işinde Tepeköy' deki çalışma tamamlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Birlik Başkanı Mustafa ÇİFTÇİ, ekibin Ağapınar Köyünde çalışmalara başladığını belirtti. Ağapınar Köyündeki işin Ramazan Bayramından önce bitirilmesinin planlandığını ifade eden Kaymakam ÇİFTÇİ, Bayramdan sonra da Sarıömerli ve Ömerkahya Köylerinde kilitli parke döşenmesine devam edileceğini söyledi. Köydes kapsamında yapılan işlerde kilitli parke taşı ve malzeme Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından karşılanırken, işçilik muhtarlık tarafından ödeniyor.

Sekiz köyde çalışmalar tamamlandığında toplam 21.700 m2kilitli parke döşemesi için yaklaşık 458.000 TL harcama yapılmış olacak.

 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.