Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Kaman Halk Kütüphanesi’nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bu yıl 53.sinin kutlandığı programa İlçe Kaymakamımız Murat GİRGİN, Garnizon Komutanı Mert Fırat FİDANCI, Kaman Belediye Başkan Yardımcısı Eftal AVŞAR,   kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve kitapseverler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlanan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaman Halk Kütüphanesi Müdürü Ayhan APAYDIN yaptı. Gökhan Yıldırım Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Kitap ve Kütüphane ile ilgili yazı ve şiirler okundu. Kırşehir Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Recai YAĞMUR’un Kitap ve Kütüphane konulu konferansın ardından müzik dinletisi yapıldı. Kaymakamımız Murat GİRGİN tarafından konuşmacı olarak katılan Tarih Öğretmeni Recai YAĞMUR’a Plaket verilirken, bu yıl içerisinde en çok kitap okuyan bay ve bayan büyükler ile küçük yaştaki okuyuculara hediyeleri verildi. Çocuk Kategorisinde Zeynep ÖZ, Kerim ÖZDEMİR, Şevval Elif PEKEL, Yetişkin Kategorisinde Neslihan TEKİNARSLAN, İpek KESKİN, Tevfik Can ŞAHİN ödüllerini Kaymakamımız Murat GİRGİN tarafından aldılar.
Kaymakamımız konuşmasında “Ülkemizin kalkınmasının sürdürülebilirliğinin ve modern anlamda gelişimini tamamlayabilmesinin ancak eğitimli insan gücüyle mümkün olabilecektir. Eğitimli, yetişmiş insan kaynaklarının çeşitlendirilmesinde eğitim ve öğretimin vazgeçilmez aracı da kitaptır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, halkımızın bilgi ve birikimlerinin artmasında ve bilinçli birer vatandaş olmaları konusunda kitap okuma ve kütüphanelerin çok önemli bir yeri vardır. Çocuklarımızın ilgisini dağıtacak çok uğraş var günümüzde. Çocuklarımızı bilgisayar, telefon, internet, televizyon gibi araçlarla oluşturulan sanal bir dünyadan arındırıp okumaya sevk etmek için veliler, öğretmenler ve idareciler olarak çok gayret etmeliyiz” dedi.
Program sergi salonunda öğrencilerimiz tarafından yapılan kitap, kütüphane konulu resim ve TÜBİTAK yayınlarından oluşan kitap sergisi ve ikramların ardından program son buldu.
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.