11 Ekim Cuma günü saat 11:00 'da Hirfanlı Hidro Elektrik Santraline intikal eden heyeti, Kırşehir Valisi Özdemir ÇAKACAK, Kaman Kaymakamı Mustafa ÇİFTÇİ, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Yakup BAŞOĞLU, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İzzet ŞEREF, Kaman Emniyet Müdürü Selçuk ÖZER, Hirfanlı İşletme ve Test Müdürlüğü çalışanları ile diğer görevliler santral binası önünde karşıladı.

İlk olarak Heyete, Hidro Elektrik Santrali ve tarihçesi hakkında , DSİ Genel Müdür Yardımcısı Yakup BAŞOĞLU tarafından kısa bir sunum yapıldı. Ardından santral binasını, kumanda merkezini ve türbinleri gezen heyete detaylı bilgiler verildi. Tesisler hakkında ayrıntılı sorular yönelten Moğolistan Meclis Başkanının Elektrik Mühendisi olduğunu ifade etmesi ve anlatılanları pür dikkat dinlemesi dikkatlerden kaçmadı.

Meclis Başkanı Sayın ENKHBOLD'da refakat eden Heyette ayrıca eşi Tumurbaatar BATULZİİ, Milletvekilleri Sayın Agipar BAKEI, Dogsom BATTSOGT, Davaajantsan SARANGEREL, Moğolistanın Ankara Büyükelçisi Sayın Badamdorj BATKHISHIG ve eşi Purevdagva BYAMBASUREN ile diğer görevliler yer aldı. Santral Binasının gezilmesi saat 12:00'da DSİ tarafından Heyet onuruna verilen öğle yemeğinden sonra Hirfanlıdan ayrılan Moğolistan Meclis Başkanı ve beraberindeki resmi Heyet, Kapadokya Bölgesine hareket etti.

 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.