Kaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2012 yılı faaliyet raporu açıklandı. Rapora göre geçen yıl toplam 4808 kişiye 4.666.477,80 TL tutarında ayni ve nakdi yardım yapıldı.

Yardımların 3.412.553,67 TL'sini merkezi olarak yapılan yardımlar (Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Şartlı Gebelik Yardımı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Yardımlar, Özürlü Aylığı, Özürlü Yakını Aylığı ve Yaşlı Aylığı) oluştururken, 1.253.924,13 TL'sini de vakfın özkaynaklarından yapılan yardımlar oluşturdu.

Vakfın özkaynaklarıyla yapılan yardımlar kapsamında; Eğitim, Gıda, Barınma, Kömür, Ev Eşyası, Tedavi Destek Yardımı ile Tek Seferlik Yapılan Yardımlar yer alıyor. 2012 yılında vakfın özkaynakları ile yapılan ayni ve nakdi yardımlardan başı, 1230 ailenin faydalandığı kömür yardımı çekiyor. Yine 474 ailenin yararlandığı Gıda Yardımı, 444 kişinin faydalandığı Eğitim Yardımı ile 13 kişinin faydalandığı Barınma Yardımı vakıf bütçesinde önemli bir yer oluşturuyor.

Merkezi olarak yapılan yardımlarda, yardıma ilişkin karar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından alınıyor, ödemeler ise Genel Müdürlükçe doğrudan hak sahibinin hesabına aktarılıyor.

 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.