18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Programı Kaman'da geçekleşti. Çanakkale Zaferinin 102. yılı Kaman'da düzenlenen resmi törenle kutlandı Programa Kaman'da yaşayan şehit yakınları da katıldı.
Kaman Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlik Kaman Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının yaptığı çelenk koyma programı ile başladı. Daha sonra protokol üyeleri Kaman'da bulunan şehitlerin mezarlarına şehit aileleri ile giderek mezar başlarında Kur'an okutularak devam etti.
Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknin Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu '' Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Ama Programı'' gerçekleşti.
Kaman Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapılan program şehitler için okunan Kur'an tilaveti ile başlarken Kaymakamımız Murta GİRGİN ve Kaman Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci'nin günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ile devam etti.
15 Temmuz Şehitlerini anlatan slayt gösterisinin ardından program Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknin Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu şiir, oratoryo gösterisi ve Kaman'da bulunan müzik öğretmenlerinin oluşturduğu müzik grubunun seslendirdiği türkülerin ardından son buldu.
 
 
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.