Kaman İlçemizde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir program düzenlendi.
Kaman Kaymakamlığı, Arkeoloji Müze Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından düzenlenen programa;   Kaymakamımız Murat GİRGİN Eşi Zeynep GİRGİN, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan GÜNDÜZ ve eşi, SYDV Müdürü Tülay SANDAL, Arkeoloji Müze Müdürü İzzet ESEN, Halk Eğitim Müdürü Nurettin YAŞAR, Kaymakamlık çalışanları ve kadın çalışanlar katıldı.
Kaymakamımız Murat GİRGİN günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmasında “Bu gün Dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün, kadınlarımız toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurlarıdır. Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün kalkınamaz iki eşit yarısı olduğuna inanan bir kültürün fertleriyiz. Bende bir evlat bir eş, kardeş ve baba ve aynı zamanda bir Kaymakam olarak kadına şiddetle ve kötü muamele ile mücadele için yürütülen her türlü çalışmanın yanındayım, destekçisiyim, kadınlara kötü muamele ailenin ve toplumun zedelenmesine yol açıyor. Buda ruhen sağlıksız nesiller ve sorunlu kişiler ortaya çıkıyor. Kadınlarımız merhameti, nezaketi, estetik anlayışı ve sevgisiyle siyasette, yönetimde ve çalışma hayatının her alanında daha çok yer almalıdır. Çalışma hayatı ve aile hayatını mutlu bir şekilde birleştirmiş kadınlarımızın ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyacağı inancıyla hepinizin kadınlar gününü kutluyor ve en kalbi duygularımla saygı ve selamlarımı sunuyorum”  dedi.
Arkeoloji Müze Müdürümüz İzzet ESEN’İN Antik Çağlardan Günümüze Dinsel, Sosyal, Kültürel ve Siyasal Yaşamda Mezopotamya, Mısır Antik Yunanistan ve Anadolu da Kadın adlı sunumunun ardından program müzik eşliğinde devam etti. Ardından Kaymakamımız ve eşi Zeynep GİRGİN’İN katılımcılara karanfil vermesiyle devam eden program müze gezisi ve ikramların ardından sona erdi.
 
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.