Savcılı Kurutlu, Benzer ve Tatık Köylerinde kilitli parke döşemeişleri planlandığı şekliyle bitirilirken, Aydınlar Köyünün kanalizasyon yapım programına alınmasıyla yerine, yine nüfus esasına göre Çadırlı Kör Mehmet ile Bayramözü Köyleri projeye dahil edildi. Geçtiğimiz günlerde Bayramözü Köyüne 1.573 m2kilitli parke taşı ile 624 m2bordür taşı döşenmesiyle, İl Özel İdaresinin programa aldığı işler de 2013 yılı itibariyle tam zamanında bitmiş oldu.

Kaymakam ve Birlik Başkanı Mustafa ÇİFTÇİ yaptığı açıklamada, 'Aydınlar Köyünün yerine yine nüfus kriterini gözeterek Çadırlı Kör Mehmet ve Bayramözü Köylerini programa dahil etmiştik. Özel İdare Müdürümüz Menderes Beyle her iki günde bir çalışmaları yerinde takip ettik. Finansmanı Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından sağlanan köy içi kilitli parke taşı döşeme çalışmalarında, ihale ve işlerin takibi Birlik Başkanlığımız tarafından yapılmıştır. İşçilik, kilitli parke, bordür taşı ve malzeme tamamen İl Özel İdaresi tarafından karşılandığı için Köy Muhtarlıklarından herhangi bir katkı payı da alınmamıştır. En son Bayramözü Köyümüzde de işlerin bitmesiyle toplam beş (5) köyümüzde çalışmalar tamamlanmıştır. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

Öte yandan beş köye toplam 15.540 m2kilitli parke taşı ile yaklaşık 4000 m2bordür taşı döşenirken, yapılan işlerin maliyetinin 371.425,16 TL olduğu açıklandı.

 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.