KAMAN İLÇESİ HIFZISSIHA MECLİS KURUL KARARI
 
İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 27.09.2016 tarihinde saat 14.00 de  Kaymakam V. Sertaç KIRÇUVAL  Başkanlığında toplanarak aşağıdaki  kararları almıştır.
 
KARAR TARİHİ :  27.09.2016
KARAR NO          :  11
KARAR
 
1- İlçemizde bulunan tüm Eğitim kurumlarımızın, yatılı veya pansiyonlu yemekhaneleri dahil olmak üzere kantinleri, çay ocakları, büfeleri, v.b. yerlerde, çocukların dengesiz beslenmesine şişmanlığa  ( obezite ) sebep olabileceğinden, doğal maden suları hariç, enerji yoğunluğu yüksek, besin değeri düşük olan (enerji içecekleri, gazlı içecekler, aromalı içecekler ve kolalı içecekler) ile kızartma ve cipslerin satışlarının yapılmamasına, bu gibi yerlerde otomatik satış yapan makinelerinde bulundurulmamasına, Bunların yerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ ndan üretim veya ithalat izni bulunan süt, ayran, yoğurt, meyve suyu, taze sıkılmış meyve suyu ve tane ile satış yapılabilen meyve bulundurulmasına.
      2- Kantinlerin, Milli Eğitim Bakanlığının ilgili genelgeleri doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmeleri ve rutin aralıklarla İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ilgili personellerince denetlenmesinin sağlanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir. 
 
 
 
 
 
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.