Kaymakamımız Murat GİRGİN: “daha çok kurslar açıp, daha bilinçli çiftçiler yetiştirmeliyiz”
Kaman’da düzenlenen, Küçükbaş sürü yöneticiliği kursu tamamlandı. Kursu tamamlayan 19 kişi düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.
14 Aralık 2016 tarihinde Kaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde başlayan, İŞKUR ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından verilen “Sürü yöneticiliği” kursu tamamlandı.
Kursun tamamlanması münasebeti ile düzenlenen sertifika dağıtım törenine; Kaymakamımız Murat GİRGİN , İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Suat VEYİZOĞLU, İlçe Tarım Müdürü Ömer SEVİM, Kırşehir Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Erol DOĞAN ve kursiyerler katıldı.
 
Ceviz Yetiştiriciliği kursu başladı
Yine, İŞKUR ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından “Ceviz Yetiştiriciliği Kursu” başladı. 8 Mart tarihinde sona erecek olan kursa, 25 Bayan çiftçi katılıyor.
Kursun başlaması ve sertifika töreninde bir konuşma yapan Kaymakamımız Murat GİRGİN her iki kursunda önemine dikkat çekerek; “ ülkemiz genelinde hayvancılık alanında sayıları artırma çalışmaları devam etmektedir. 2008-2009 yıllarında yaşanan kuraklık sebebi ile yaşanan sıkıntıları aşmak için Bakanlığımız bu tür kurslar düzenlemektedir. İlçemizde 40 bini aşkın küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Devletimiz tarafından 250 baş hayvanı geçen Çiftçilere 5 Bin lira destek verilmektedir. Şu ana kadar İlçemizde 9 çiftçimiz bu destekten faydalanmıştır.  İlçemiz tarım ve hayvancılık açısından önemli bir merkez, Özellikle Kaman Cevizi ve ceviz yetiştiriciliği alanında, boş atıl durumdan kurtarılması, arazi bırakmadan, bahçelerin artırılması gerekmektedir” dedi.
Kaman Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim ise yaptığı konuşmada düzenlenen kursların önemine dikkat çekerek; “ Kurslara daha fazla katılım bekliyoruz,  Ceviz yetiştiriciliği kursu 23 iş günü sürecek olup, kurs süresince kursiyerlerimizin harçlıkları ve Sosyal güvenlikleri İŞKUR tarafından karşılanıyor” dedi.
 
 
 
 
 
T.C. Kaman Kaymakamlığı Resmi İnternet Sitesidir. Her Hakkı Saklıdır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir.)
.